Přeskočit na obsah

Jídlo, pití a léky při užívání CDS

Jak zvolit ideální denní režim s jídlem, pitím a léky při léčení či očistné kůře s CDS. Jaké odstupy a intervaly dodržovat.

CDS – pití a jídlo

Během pití CDS se vyhýbejte všem silným antioxidantům a potravinám u kterých hrozí, že by mohly s oxidem chloričitým nějak reagovat a tím jej zneutralizovat. 

Jsou to např. káva, černý a zelený čaj, alkohol, ochucené nápoje s kyselinou citronovou, vitamín C a citrusové plody. Nedoporučuje se ani čokoláda.
Po těchto potravinách a výživových doplňcích nebo lécích pijte CDS asi až za 2 hodiny. Po jídle a nápojích bez silných antioxidantů lze začít s CDS už za 1 hodinu. Platí to i obráceně, ale už poněkud méně přísně. Po CDS (poslední dávce) lze cokoliv jíst už po 30 minutách.
Mezi jednotlivými dávkami v době pití CDS můžete pít vodu a většinu bylinkových čajů, pokud nemají vyšší obsah vitamínu C. Můžete jíst i lehčí zeleninové saláty, banán, jablko, ořechy, kousek sýra, pečivo, sušenku. Je ale vhodné je vždy pár minut oddělit od vlastního napití se CDS.
Pokud to člověk vydrží, je nejlepší pít CDS na lačno a v tu dobu raději vůbec nejíst. Nejde-li to jinak, můžeme sníst něco lehčího, co hlavně neobsahuje antioxidanty.
S pitím CDS je ideální začít ráno na lačno. Pokud potřebujeme doplňovat vitamíny a minerály, či jiné doplňky stravy, tak nejdříve 30 minut po poslední denní dávce CDS.
Před zahájením přijímání CDS se zvláště vyhýbejte silným dávkách vitaminu C s pomalým uvolňováním. A nezapomeňme, že CDS ruší i jedlá soda, pokud ji občas používáme.

CDS a léky
U léků je to podobné. Jakýkoliv lék berte raději více než půlhodinu po poslední dávce. Avšak po léku je třeba před začátkem dalšího pití CDS dodržet odstup asi 2 hodiny. Jsou léky, po kterých můžeme CDS už za 1 hodinu, ale pak jsou léky, kde je lepší odstup i 3 hodiny.

Pozor v případě současného používání léků na ředění krve! Více info zde…

Jakýkoliv rozumný odstup je mnohdy dostačující. Hlavně CDS užívejte pravidelně, ideálně v přesných časových rozestupech. Pro jednoduché časování mužete použít aplikaci Interval Timer To, že se nám  něčím vyruší 10 až 30% oxidu chloričitého z vypité dávky CDS, není žádná katastrofa. Horší je nepít CDS vůbec kvůli obavám, že si ho něčím vyrušíme :-).
Pokud podstupujeme dlouhý celodenní protokol pití CDS a potřebujeme se více najíst, např. naobědvat, lze udělat mezi pitím CDS delší pauzu, např. 2 hodiny a pak zase pokračovat.