Přeskočit na obsah

SLOVNÍK zkratek a pojmů spojených s oxidem chloričitým, se kterými se setkáte při vašem bádání na internetu

Vysvětlení zkratek : MMS, MMS1, MMS2, CDS, CDS1, CDS2, CDI, DMSO, MSM, CDSplus

MMS + MMS1 obojí je to samé – kapky NaClO2 + vybrané kyseliny – aktivátoru, neutralizátoru, za pomoci kterých vzniká reakcí oxid chloričitý ClO2.

Nyní jsou 3 nejpoužívanější složky – kyseliny k aktivaci MMS a přípravě CDS, nebo-li správněji k neutralizaci chloritanu sodného – NaClO2 na oxid chloričitý – ClO2:

1. Kyselina citrónová C6H8O7 – je původní Humblův recept, dříve se používala 10%, která odpovídala přírodnímu citrónu. Pak, aby se to zjednodušilo se začala používat 50% koncentrace. MMS s touto kyselinou citrónovou však obsahuje až 35% vedlejších a nežádoucích sloučenin pro organismus, jako citráty, chloritany, chlorečnany, ale i volný chlór, který za jistých okolností vytváří i karcinogenní sloučeniny, které mnohým lidem nedělaly dobře a způsobovaly nevolnosti a průjmy. Zvláště u lidí s oslabenými a špatně fungujícími ledvinami a játry to bylo velmi špatné, neboť jejich funkci ještě zhoršovaly a pacientovi přitížili. Tato původní příprava způsobovala některým lidem acidózu – překyselení žaludku a poruchy trávení, především při dlouhodobém užívání.

( aktivace , neutralizace 50% kys.citrón 20-30 vteřin, u 10% je to 2-3 minuty, trvanlivost na pití v uzavřené lahvi 1-3 dny, ve spreji na postřik pokožky 1-2 týdny, dle skladování a koncentrace )

Nyní už kyselinu citronovou pro výrobu MMS nedoporučujeme, protože i přesto, že mnoha lidem původní MMS pomohlo, tak se zjistilo, že tuto verzi velká část uživatelů nesnáší i proto, že způsobuje překyselení žaludku a větší zatížení trávícího systému, jater i ledvin.

2. Kyselina chlorovodíková HCl – se používá v koncentraci 3,5% nebo 4% v potravinářské kvalitě, HCl je české či spíše moravské vylepšení, známé od roku 2012, oproti kyselině citrónové je mnohem vlídnější na žaludek. Nejvíce se tato metoda ujala mezi poradci kolem Ing.Hany Bláhové a většina poradců kolem HB ji doporučuje dodnes. Nevýhoda neutralizce HCl je v tom, že je nestabilní a nelze ji připravit na delší dobu dopředu. Podíl lidí, kteří MMS s HCl nesnášejí výrazně poklesl, ale stále jsou lidé, kterým ani MMS s HCl zcela nevyhovuje a bývá jim po této MMS nepříjemně.

(aktivace, neutralizace s HCl je 20-30 vteřin, nutné vypít, použít bezprostředně po přípravě, nelze skladovat MMS s HCl, vydrží asi jen 2-3 hodiny!)

MMS s HCl se na fóru „U Pramene“ pojmenovala názvem VMS

3 . Hydrogensíran sodný – NaHSO4 ( někdy také HGS ) – poslední, nejnovější neutralizátor NaClO2, se kterým vznikají vedle oxidu chloričitého – ClO2 jen dvě soli – kuchyňská sůl – NaCl a glauberova sůl se sírou – Na2SO4 a obě jsou pro organismus neškodné, naopak léčivé a navíc jich je špetička ve výsledném roztoku MMS. Tato technologie je doposud nejčistější, nejbezpečnější a nejvlídnější pro lidský organismus. Vychází z technologie čištění vody pod obchodním názvem TwinOxide a oproti přípravám s předchozími kyselinami má samé výhody. Jen je třeba dávat pozor u přípravy většího množství MMS na nadýchání plynu ClO2, kterého se vyvíjí výrazně více než u MMS s předchozími kyselinami. Lépe připravovat v nádobě, kterou lze přiklopit a uzavřít. Po zalití vodou je tento roztok již bezpečný a má velmi dlouhou životnost a samé přednosti, které jsou i důkladně laboratorně ověřeny a prozkoumány, např. v patentu TwinOxide:

https://www.twinoxide.cz/files/pdf/Katalog.pdf

Tato nová příprava se prakticky začala používat od jara/léta 2013. Za tu dobu má již tato nová příprava MMS a CDS s hydrogensíranem sodným řadu dobrých referenci a ve srovnání s původními metodami přípravy MMS a CDS postavenými na přípravě z předchozích kyselin je nesrovnatelně vlídnější, čistější a mnohdy i účinnější.

(aktivace, neutralizace s hydrogensíranem sodným 2 až 3 minuty před zalitím vodou, někteří aktivují v injekční stříkačce a reakce dobíhá i po zalití vodou, takže lépe dělat večer na další den dopředu a mít v jej uzavřené lahvi. Trvanlivost roztoku je 4-6 týdnů, ale na pití doporučuji dělat max. na týden dopředu. Ve spreji vydrží MMS s hydrogensíranem minimálně 1-2 týdny, vše záleží na skladovacích podmínkách, především skladovací teplotě.)

CDS a CDS1 je to samé, tedy ClO2 vyráběné v oddělené nádobě s kyselinami – citrónovou nebo s HCl – chlorovodíkovou. Je výrazně čistější než MMS s kyselinami, neboť vedlejší produkty reakce zůstávají v oddělené nádobě, kde probíhá reakce základních roztoků. Tato CDS má navíc nežádoucí sloučeniny, které se tam dostávají v plynné formě, hlavně díky staré technologii zahřívání roztoků a vhánění vzduchu do reakce. Mezi nežádoucími složkami CDS s kyselinami je kyselina chloritá a volný chlór.

(CDS je nutné skladovat v temnu a lépe v chladu a lze ho pít běžně v koncentraci od 25 do 100 ppm, dobře uskladněný koncentrát (3000 ppm) vydrží 6-12 měsíců. Naředěné CDS zhruba 3 dny.)

CDS2 je verze CDS z roku 2013 – V oddělené nádobě se nechá při běžné či nižší teplotě reagovat chloritan sodný – NaClO2 s hydrogensíranem sodným – NaHSO4 a vzniká roztok ClO2 ve vodě.

CDS připravené s kyselinou citrónovou za studena je poslední verze připravovaná tak zvanou “kyblíčkovou” metodou od roku 2018. Chuťově je znatelně lepší, než CDS2 a nevyžaduje chlazení roztoků a při přípravě nevzniká větší přetlak. Do chloritanu sodného 24,5% se sype rovnou prášek kyseliny citrónové bez míchání, nemusíme tedy kyselinu rozpouštět. Reakce je pomalejší. V klidu můžeme vložit skleničku do zavařovačky (kyblíčku) s vodou a beze spěchu ji uzavřít.

CDS / CDI / CDL z elektrolyzéru – generátoru ClO2 se vyrábí ze samotného 24,5% NaClO2. Elektrolyzér vyrábí velmi čistou verzi elektrolytického ClO2 bez použití kyseliny. Prozatím jsou elektrolyzéry poměrně drahé, avšak je to nejčistější známá verze ClO2 ideální na vnitřní použití jako je pití a intravenózní podávání ClO2 přímo do krve, které však musí provádět zdravotníci či lékaři.

CDI – je CDS vyrobené ve fyziologickém roztoku za pomoci elektrolyzéru pro intravenózní aplikaci.

(Všechny verze CDS je třeba skladovat v temnu a lépe i v chladu a lze ho pít od 25 do 250 ppm. CDS lze běžně pít až 3x silnější než původní verze MMS. Běžná koncentrace CDS2 k pití je od 25 do 150 ppm, dle snášenlivosti konkrétní osoby. Na kůži lze používat běžně 1000 až 4000 ppm. Naředěné CDS2 vydrží při správném skladování až týden, ale doporučuje se ho dělat raději čerstvé, max. na 2-3 dny dopředu a vždy chránit před světlem, hlavně slunečním. Koncentrát, dobře uskladněný ve skle, chladu a temnu vydrží 6 až 12 měsíců.)

Upozornění : CDS a MMS s hydrogensírenem sodným znatelně silnější než její předchůdci a může způsobit u organismu silnější detoxikační reakci, především pokud je člověk zanešen velkým množstvím patogenů nebo většími a dlouhodobými dávkami chemických léků. Pokud je takový stav organismu znám, je třeba velice pozvolna navyšovat od malých dávek a malé koncentrace a vyhnout se tak prudkému a hůře zvladatelnému detoxu, který může být pro člověka nepříjemný a hůře snesitelný. Míra čištění organismu se reguluje individuálně dávkami. Také při přípravě je třeba větší opatrnost, neboť se uvolňuje více plynu ClO2 a tak je třeba dbát na zvýšenou opatrnost, abychom se nenadýchali a k přípravě MMS do koupele používáme vyšší skleněnou láhev s úzkým hrdlem.

MMS2 je prášek chlornanu vápenátého, který se polyká v tobolkách, kapslích a v žaludku, při současném zapití většího množství vody, vytváří kyselinu chlornou, kterou je schopen organismus sám v malém množství tvořit skrze bílé krvinky, ale v přirozené formě je kyseliny chlorné málo na likvidaci přemnožených patogenů. MMS2 je proto posilující prostředek k pití MMS a CDS při vážných nemocech jako je rakovina, cukrovka, chrovická borelioza a další. Je součástí léčby onkologických nemocí a také se přidává tam, kde pití MMS a CDS není dostatečně účinné. Tobolky se užívají souběžně s pitím MMS a CDS 1x až 5x denně, v mezerách mezi pitím MMS a CDS a plní se postupně, pozvolna, např. 1/4, 1/3, 1/2, 2/3, 3/4, celá. Dle snášenlivosti pacienta. Není nutné jít na maximální plnění a max. počet dávek. MMS2 lze dočasně nahradit MMS či CDS, pokud ho nemáme k dispozici. Dle poznatků není čistota MMS2 – chlornanu vápenatého tolik důležitá. Pozor, ne každý MMS2 dobře snáší. Především jej špatně snášejí lidé s nedostatkem žaludeční kyseliny. Pokud je vám po MMS2 příliš zle, nenuťte se do toho a zkuste vyšší dávky CDS, nebo jiné doplňkové terapie.

DMSO je dymethylsulfoxid – masážní roztok, výtažek ze dřeva, sloučenina se sírou, který se používá u MMS a CDS jako přenašeč účinné látky do kůže, tkání, svalů, kloubů a dalších orgánů v těle. DMSO lze však použít i samostatně na řadu aplikací. U aplikací s ClO2 se nejdříve nanáší sprejem na kůži MMS/CDS, a bezprostředně po té druhá vrstva DMSO. Je možné aplikovat ještě třetí vrstvu MMS/CDS. Na masáže se více doporučuje MMS (nejlépe s hydrogensíranem sodným), neboť je stabilnější jak CDS. CDS je vhodnější nanášet na kůži, kožní problémy samostaně. DMSO se po smíchání s MMS/CDS rychle kazí, proto je lepší mít každý roztok samostatně ve spreji a nanášet ho na kůži zvlášť ve vrstvách a míchat přímo na kůži. U zubů a dásní je lépe míchat DMSO s MMS a CDS ve štamprli (nastříkáním ze spreje) a nanášet vatovou tyčinkou lokálně na bolestivý zub nebo dásně. DMSO vyžaduje test na malé části kůže na alergii, před použitím na masáže. Literatura uvádí, že asi 1% lidí může mít na DMSO alergii. Lze korigovat ředěním. Po testu se čeká 24 hodin, zda nenastane bolest v játrech. Pokud ne, je použití bezpečné, ale maximálně 2x až 3x denně s odstupem alespoň 6 hodin na čistou pokožku. Doporučné základní ředění koncentrátu DMSO je 2+1 vodou. DMSO není vhodné pro těhotné matky a miminka, malé děti do 3 let!

Trvanlivost samotné DMSO i naředěné v lékárenské destilce je 1-2 roky. Po smíchání DMSO s MMS vydrží jen pár minut. Po smíchání DMSO se CDS vydrží 2-3 dny, pokud je to uzavřené ve tmě nebo na tmavším místě. Pozor DMSO i koncentrát CDS leptá běžné plasty typu PET!

MSM je metylsulfonilmetan, sloučenina práškové organické síry, kterou lze použít jako doplňkovou aplikaci, dle zvážení pacienta.

CDS plus je komerční název vylepšené a mnohem čistější verze MMS, která se prodává jako tableta s roztokem, kde tabletu před použitím rozpustíme a počkáme 24-36 hodin na proběhnutí reakce. Vznikne 100 ml roztoku o koncentraci 3000 ppm k naředění. Roztok se zkládá z chloritanu sodného NaClO2 a tablety peroxodisíranu sodný Na2S2O8. Název CDSplus je marketingové označní produktu, správně by se měl nazývat MMSplus, neboť všechny látky zůstanou v roztoku, byť je reakce mnohem čistější. Nejedná se o přípravu CDS, kdy reakce probíhá v oddělené nádobě, ale o přípravu MMS, kdy všechny látky zůstanou v roztoku k pití.

CDH – Chlorine Dioxide Holding ( pomalejší příprava roztoku oxidu chloričitého ). Tuto novinku ohlásil Jim Humble v lednu 2014 a jde o hybrid mezi MMS a CDS. Přesto je to více MMS, neboť všechny látky dodané k přípravě zůstávají v roztoku CDH. Rozdíl je v tom, že reakce probíhá ve vodě a je výrazně delší, pomalejší ( od 12 do 24 hodin ), než u přípravy klasické MMS a výsledný roztok má delší životnost a je vlídnější k organismu, než původní MMS. Dobré výsledky s CDH jsou hlášeny u léčby autismu. CDH je možné připravovat pomocí všech známých aktivátorů – neutralizátorů a dle testů vychází nejlépe s hydrogensíranem sodným. U CDH se doporučuje nepatrný přebytek chloritanu sodného.

MMS+ je klasické MMS s přidanými kapkami DMSO pro vnitřní užití – pití, pro lepší vnitřní vstřebávání. Na jednu kapku MMS se dává jedna kapka DMSO, ale přidává se těsně před vypitím! Lze takto připravený roztok pít maximálně 2x až 3x denně s odstupem 6 hodin a nedoporučuje se těhotným ženám a malým dětem.

CDS+ je klasický roztok CDS obohacený kapkou chloritanu sodného – NaClO2. Doporučuje se připravovat před pitím, maximálně na několik hodin dopředu. Původní CDS ještě byla mírně kyselejší a přidáním zásaditého chloritanu sodného se posunuje pH roztoku CDS blíže k neutrální hodnotě pH. Andreas Kalcker říkal, že to může zvýšit účinnost CDS pro onkologické nemoci. Někdy stačí jedna, dvě kapky na celodenní dávku do lahve.