Přeskočit na obsah

Oxid Chloričitý (ClO2)

ClO2 je oxidant, tedy látka, která usnadňuje spalování, protože na rozdíl od jiných přidává kyslík ke všem procesům. Kyslík se v těle nehromadí a proto jde o velmi odlišný farmakodynamický proces. Oxidace je navíc používána podobným a přirozeným způsobem našimi obrannými buňkami, jako jsou neutrofily v procesu fagocytózy, jejichž funkcí je pohltit a jednoduše spálit nepřítele.

Doposud bylo publikováno 1326 vědeckých studií o oxidu chloričitém. Většina z nich se zaměřuje na bezpečnost toxicity při jeho konzumaci. Dosud existuje relativně málo článků, které by zkoumaly terapeutickou účinnost. Což se začíná díky pandemii Covid 19 měnit a díky aktuálním klinickým studiím se definitivně potvrdí jeho vynikající léčebný účinek proti virům, bakteriím, některým druhům hub a velkému množství toxinů.

Každý lékař nebo toxikolog ví, že jakákoli látka v extrémních množstvích nebo velmi silných koncentracích je toxická pro lidské tělo a když porovnáme toxicitu oxidu chloričitého (340 miligramů na kilogram u samců myší), tak je prakticky stejná jako kofein (367 miligramů na kilogram u samců myší). To znamená, že zdravý člověk o hmotností 70 kg by musel požít přibližně 23.000 mg během 14ti dní aby se intoxikoval, což je naprosto nemožné.

Podle závěrečné zprávy studie prováděné americkou agenturou ochrany životního prostředí EPA (Environmental Protection Agency) činí bezpečná dávka 3 miligramy na kilogram tělesné hmotnosti denně. To odpovídá 70 mg u 210 kg osoby a 50 mg denně u 150 kg osoby bez jakéhokoli toxického účinku. Tabulku si můžete prohlédnout zde…

Oxid chloričitý je registrován jako sterilizátor a biocid. Používá se ke sterilizaci zdravotnických zařízení a laboratoří, včetně laboratoří BSL-3 a BSL-4, které pracují s těmi nejsmrtelnějšími patogeny na světě. Oxid chloričitý je biocid. To znamená, že zabíjí všechny bakterie, viry a houby při kontaktu s ním procesem oxidace. Má mnoho aplikací v potravinářském a nápojovém průmyslu, kde se používá jako antimikrobiální prostředek na mytí potravin, čištění produktů a dezinfekci kapalin. Používá se v lékařství a farmaceutice pro regulaci kontaminace a sterility. Nemocnice, školy a ústavy zdravotní péče ho používají jako dezinfekční prostředek k prevenci proti nebezpečným patogenům, jako MRSA, koronavirus a spóry plísní. Oxid chloričitý se používá k čištění vody a stal se zlatým standardem, protože je bezpečný pro člověka, nekarcinogenní a nemutagenní.

Oxid chloričitý a jeho účinky

Oxid chloričitý je plyn a musí být vyrobený krátce před jeho použitím. Nejběžnější a nejjednodušší způsob výroby plynného oxidu chloričitého je smícháním chloritanu sodného (NaClO2) s kyselým aktivátorem. Když se tyto dvě látky smísí, vytvoří se plynný oxid chloričitý. Plyn je velmi jednoduchá a malá molekula. Obsahuje jeden atom chloru (Cl) a dva atomy kyslíku (O2). Je velmi dobře rozpustný ve vodě a nevytváří chemické vazby. To znamená, že plynem může být sycena voda. Díky této vlastnosti s ním lze bezpečně a efektivně čistit vodu a přitom úplně deaktivovat viry, bakterie, houby a některé druhy malých parazitů. Dokonce neutralizuje mnoho toxinů, pesticidů, herbicidů a farmaceutik které kontaminují pitnou vodu. Jako bonus to všechno dokáže, aniž by při svém působení produkoval škodlivé organické sloučeniny, jaké se vyskytují téměř u všech ostatních dezinfekčních prostředků. Mezi odvětví, která se na něj spoléhají, patří zemědělství, zdravotnictví, potraviny, nápoje, veřejné vodovody a čištění ovzduší a další. Až do 70. let minulého století se oxid chloričitý používal primárně k dezinfekci vody, ale k jeho většímu rozšíření bohužel nedošlo kvůli levnému, zato toxičtějšímu chlóru, který se používal pro dezinfekci pitné vody od 20. let minulého století.

Patenty firmy Alcide Corporation

Howard Alliger, vynálezce, vědec a obchodník, poprvé objevil blahodárné účinky oxidu chloričitého nejen pro zdraví lidí a zvířat, ale téměř pro cokoliv, co souvisí s likvidací bakterií, virů a hub. Učinil tento objev, když hledal nekorozivní sterilizátor, použitelný s produktem, který pomáhal vyvíjet a prodávat pod názvem Sonikátor. Tato práce ho vedla k experimentování s oxidem chloričitým jako sterilizátorem části jeho systému. Objevil způsob jednoduchého generování oxidu chloričitého, použitím chloritanu sodného a kyseliny jako aktivátoru. Tato metoda perfektně fungovala s jeho Sonikátorem. Patentoval si chemický proces, který pojmenoval Alcide. Poté zjistil, že látka funguje stejně dobře pro sterilizaci i bez potřeby ultrazvukového zařízení. Použil tento patentovaný proces a postup pro výrobu oxidu chloričitého a založil společnost se stejným názvem Alcide Corporation. Alcide Corporation pokračovala ve vývoji několika patentů a produktů, které využívaly antimikrobiální a hojivé účinky oxidu chloričitého. Alcide Corporation měla patenty pro ošetření a dezinfekci ran, dezinfekci darované lidské krve a krevních složek, ústní výplachy, na prevenci a léčbu infekce. Přípravky pro léčbu zánětlivých onemocnění včetně psoriázy, plísňové infekce, ekzémů, lupénky, akné, genitálních oparů a bércových vředů. Další její produkty zahrnovaly lokální aplikace pro prevenci a léčbu bakteriálních infekcí včetně mastitidy vemene u savců. Rovněž byly vyvíjeny systémové protizánětlivé postupy a způsoby snížení zánětu v tkáních, jako jsou střeva, svaly, kosti, šlachy a klouby. Byly také vyvinuty a patentovány metody prevence a léčby mikrobiálních infekcí dolního pohlavního ústrojí savců. Jednalo se o léčbu vulvitidy, vaginitidy, cervicitidy a endometritidy, která zahrnovala intravaginální nebo intrauterinní infuzi. Kromě aplikací pro použití u lidí a zvířat. Alcide Corporation také získala několik patentů, které využívají oxid chloričitý k ošetření a dezinfekci potravin a nápojů, dezinfekci povrchů pro průmysl, zdravotnictví, zemědělství a další. Alcide Corporation vstoupila na burzu v roce 1983 a z neznámých důvodů Howard krátce na to prodal svůj podíl ve společnosti. Při opuštění společnosti musel Howard podepsat s Alcide Corporation dohodu o konkurenci, která mu bránila dále pokračovat ve vývoji produktů na bázi oxidu chloričitého. Pozoruhodné je, že v roce 1994 ve věku 66 let založil společnost ARCO research a zahájil další výzkum oxidu chloričitého poté, co vypršela dohoda o zákazu konkurence.

Znovuobjevení účinků ClO2 v roce 1996

Nyní se pojďme vrátit trochu v čase do roku 1996. To byl moment, kdy příběh oxidu chloričitého nabral velmi zajímavý obrat náhodným objevem jeho zdravotního účinku obyčejným, svérázným těžařem zlata panem Jimem Humblem. V létě roku 1996 byl Jim Humble najat, aby vedl průzkumnou výpravu džunglemi Jižní Ameriky. Během expedice byli dva muži z jeho posádky štípnuti komáry a vážně onemocněli malárií. Neměli žádné léky proti malárii a byli dva dny daleko od jakékoli pomoci. Jim přinesl lahve stabilizovaného kyslíku. Stabilizovaný kyslík je kapalný roztok chloritanu sodného, který se používá k čištění vody. Jelikož se chloritan sodný používá k čištění vody, doufal Jim, že by jim mohl pomoci zbavit se patogenu. Dal svým společníkům trochu stabilizovaného kyslíku a během několika hodin se muži vrátili na nohy a cítili se úplně dobře. To vyvolalo v Jimově mysli mnoho otázek. Opravdu tento čistič vody zabil malárii? Parazit způsobující malárii infikuje a zabíjí každý rok více než milion lidí. To zahájilo Jimovo hledání vysvětlení toho, co se stalo. Začal úspěšně experimentovat se směsí stabilizovaného kyslíku na sobě a na místních domorodcích, kteří trpěli malárií. Jim později zjistil, že při kontaktu roztoku chloritanu sodného se žaludeční kyselinou nebo jakoukoli kyselinou, se produkuje látka zvaná oxid chloričitý. Jim později objevil, že oxid chloričitý umí vyléčit mnohem víc nemocí než jen malárii. V příštím desetiletí strávil Jim značné množství času experimentováním s oxidem chloričitým na sobě a nakonec pomohl lidem v některých z nejchudších oblastí světa, včetně Jižní Ameriky, Mexika a několika afrických zemí. Používal oxid chloričitý, kterým léčil malárii, tyfus, horečku dengue, HIV a další závažná onemocnění. V roce 2006 Jim vydal svou první knihu s názvem „Zázračný minerální doplněk 21. století.“ Právě v této knize líčil pan Humble příběh svého počátečního objevu, následné vlastní experimenty a dobrodružství při objevování léčivých účinků oxidu chloričitého. Sepsal také podrobné pokyny, aby si kdokoli mohl tuto látku levně připravit sám. Během několika příštích let se z oxidu chloričitého, který se stal známým jako MMS, stala internetová senzace a mnoho lidí začalo sdílet, jak jim tato látka pomáhá. Vznikly internetové chatové skupiny a další rané sociální sítě, které se začaly rozvíjet a šířit skrze zprávy o jeho účincích.

Současnost a kampaň proti oxidu chlořičitém

Od roku 2006 do roku 2010 popularita oxidu chloričitého pro léčebné použití pod názvem MMS nadále rostla a právě v roce 2010 se rozjela vládní a mediální kampaň s cílem odradit lidi od používání oxidu chloričitého. Média a FDA (americký SúKL) informovaly, že oxid chloričitý je jedovaté bělidlo a jeho konzumace může mít za následek zranění nebo smrt. Od roku 2010 až do současného roku 2020 pokračovala média hlavního proudu a FDA s jejich neúnavnými útoky proti používání oxidu chloričitého a proti komukoli, kdo by jej propagoval pro použití k léčbě lidských onemocnění. Nyní o tom na chvíli kriticky uvažujme. Od poloviny 70. let do roku 2010 používá a vyvíjí široká škála průmyslových odvětví produkty oxidu chloričitého bez mediálního pobouření a bez varování FDA o tom, že jde o toxické jedovaté bělidlo. Pak, když se zjistilo, že kdokoli může bezpečně vyrábět a používat oxid chloričitý k léčbě široké škály nemocí a to bez potřeby lékaře, FDA a mainstreamová média začínají kampaň strachu proti oxidu chloričitému, aby vystrašili lidstvo před touto jednoduchou a úžasnou látkou. Začínáte už chápat souvislosti? Nemohou zakázat látku, protože je tak široce používána v mnoha průmyslových odvětvích. Oxid chloričitý je k dispozici pro použití u lidí a zvířat od 70. let, ale když obyčejný starý těžař zlata jménem Jim Humble objeví, jak snadné je vyrobit si oxid chloričitý a vyléčit se jím, přichází média s nepravdivými informacemi a šířením strachu a taktikami, jak zabránit lidem, aby vyzkoušeli účinky oxidu chloričitého na vlastní kůži.

Je oxid chloričitý bezpečný pro lidské použití?

Zastavme se na chvíli a promluvme si o bělidle. Je pravda, že oxid chloričitý se používá v papírenském průmyslu jako bělící prostředek, a právě zde vyvstává značná část jeho kontroverze. Odpůrci oxidu chloričitého mají jeden, ano pouze JEDEN argument proti! FDA uvádí, že látky v něm jsou velice nebezpečné! Vlastně je to silné bělidlo, které může otrávit každého, kdo jej vypije. Léčí každého od rakoviny po autismus, ale neměli byste ho pít, protože jak jistě tušíte, pití bělidla vám rozhodně neprospěje. V podstatě se ve vašem žaludku změní v bělidlo. Je to v podstatě požívání bělidla a je to nebezpečné pro vaše zdraví. Je to bělidlo! Tento argument je obyčejná propaganda. Tady je důvod. Lékaři dávají svým pacientům mnoho nebezpečných látek, jako je Coumadin na ředění krve, který se používá jako jed na krysy, chemoterapie obsahující látky, z nichž se některé používají jako chemické zbraně, a slanou vodu pro hydrataci, která je ve vysokých koncentracích jed. Všechny tyto látky mohou být pro člověka prospěšné, ale mohou být také vysoce toxické, a dokonce způsobovat smrt, pokud jsou podávány ve velkém množství nebo nevhodně. Toxicita má co dělat s množstvím podané dávky a nemá to nic společného s názvem na obalu umístěným na látce. Totéž platí pro oxid chloričitý. U oxidu chloričitého, který se má použít jako bělidlo, se používá zhruba 5% koncentrace roztoku. Dávky používané pro lidské zdraví se pohybují od 0,000003% do 0,02% roztoku. Když se oxid chloričitý používá vhodně, v nepatrném množství potřebném k eliminaci patogenů a prospěchu pro lidské zdraví, je naprosto bezpečný. Takže argument propagandy bělidla, je zcela neplatný s ohledem na to, jak se oxid chloričitý používá pro vnitřní a vnější použití. Zde je citát skupiny Scotmas, odborníků v oblasti dezinfekce oxidem chloričitým: „Přestože oxid chloričitý má ve svém názvu chlor, jeho složení se od chloru radikálně liší”. Jak jsme se všichni naučili při středoškolské chemii, můžeme smíchat dvě sloučeniny a vytvořit třetí, která má pramalou podobnost s původními. Například smícháním dvou částí plynu vodíku s jednou částí plynu kyslíku vzniká kapalná voda. Neměli bychom být uvedeni v omyl skutečností, že chlor a oxid chloričitý sdílejí společné slovo. Chemické složení těchto dvou sloučenin je úplně odlišné. Pojďme tedy prověřit jeho bezpečnost. Je oxid chloričitý bezpečný? Odpověď na tuto otázku je ano i ne. ANO, je bezpečný, pokud je používán vhodným způsobem, a NE, není bezpečný, pokud je používán nevhodně. To platí pro všechny chemikálie, léky nebo látky, které jsou aplikovány do lidského těla. Vzhledem k mnoha faktům o jeho bezpečnosti, je široce používán k čištění vody a používá se jako bezpečný dekontaminant v mnoha průmyslových odvětvích, včetně potravinářského, nápojového, zdravotního, zemědělského, farmaceutického a sanitace. Kdekoli potřebujete zabít všechny bakterie, houby a viry, je oxid chloričitý prověřenou, nejbezpečnější a nejúčinnější volbou, která je dispozici. Oxid chloričitý byl použit k bezpečné sterilizaci kanceláří senátu po antraxovém útoku ve Washington DC v roce 2001 a byl použit k bezpečnému vyčištění epicenter viru Ebola. Při správném použití je oxid chloričitý bezpečný a je jednou z mála chemikálií, které nepoškozují životní prostředí. Jeho vhodné dávkování je vždy nutné dobře uvážit, jako u jakékoliv chemikálie, léku, byliny nebo látky používané k léčebným účelům. Uživatelé oxidu chloričitého užívají látku vně i vnitřně různými způsoby. Hlavními způsoby jeho užití je vnitřní (perorálně) a zevní aplikování na kůži. Pro účely této diskuse o bezpečnosti, se budu zabývat metodami, které jsou běžně testovány ve vědecko výzkumné literatuře, která zahrnuje perorální užívání, inhalaci a oční aplikaci. Jedním z hlavních důvodů, proč oxid chloričitý nahrazuje chlor v mnoha zařízeních na zpracování vody je, že jeho vedlejší produkty nereagují s organickými sloučeninami stejně jako chlor. Vedlejší produkty oxidu chloričitého jsou bezpečné a při jeho používání nejsou pro člověka škodlivé. Bezpečnostní studie prováděné od 70. let ukázaly, že vhodně použitý oxid chloričitý, je pro člověka bezpečný. Novější studie na zvířatech pomohly k určení bezpečných úrovní oxidu chloričitého pro orální a inhalační použití. Podívejme se na několik z těchto studií.

Stovky studií prokazující pozitivní účinky

V roce 2017 byla provedena studie jeho bezpečnosti testováním na myších. Tato studie byla z části provedena za účelem stanovení bezpečnosti a účinnosti oxidu chloričitého, když je inhalován a užíván perorálně. Závěr pro inhalovaný oxid chloričitý byl, že ve srovnání s kontrolní skupinou myší, „Inhalace 10 a 20 ppm (částic na jeden milion) oxidu chloričitého po celé 24 hodinové období, nezpůsobila myším žádné podráždění.“ Nebyly pozorovány žádné viditelné rozdíly mezi kontrolní a testovanou skupinou. Závěr stejné studie orálního dávkování oxidu chloričitého je: „V subchronickém testu orální toxicity, 0, 5, 10, 20 a 40 ppm oxidu chloričitého, který byl podáván v krmení myším, se ani po 90 dnech neprokázala žádná abnormalita a žádné úmrtí v kontrolní a testovací skupině.” Podávání až 40 ppm oxidu chloričitého myším po dobu 90 dní tedy není toxické. A opět ve stejné studii aplikování 50 ppm nevykazovalo žádné významné příznaky podráždění při testu reakce dráždění králičího oka. 

V jiné studii na zvířatech bylo 100 mg/l, což je 100 ppm oxidu chloričitého přidáno do každého litru pitné vody po dobu 30 dní a byla hodnocena toxicita na krevní složky. Byla hodnocena široká škála krevních parametrů a nebyl zjištěn žádný dopad na některý z těchto parametrů.

V jiné studii pili dobrovolníci oxid chloričitý v roztoku až do 24 ppm a nebyly u nich pozorovány žádné nepříznivé účinky.

V jiné studii z roku 1979 byly včely medonosné, které jsou obvykle velmi náchylné k jakékoli toxicitě, krmeny vysokými dávkami 10 až 100 ppm oxidu chloričitého ve vodě a nevykazovaly žádné škodlivé účinky. A nejen to, když se koncentrace udržovala mezi 10–100 ppm, razantně se zvýšila i životnost včel.

V jiné studii z roku 2012 byly krysy kontinuálně vystaveny inhalovanému plynnému oxidu chloričitému při 0,05 ppm nebo 0,1 ppm po dobu 24 hodin, 7 dní a po dobu 6 měsíců. Studie dospěla k závěru, že plyn až 0,1 ppm, překračující hladinu účinnou proti mikrobům, jemuž bylo vystaveno celé tělo potkanů ​​nepřetržitě po dobu šesti měsíců, nepůsobil toxicky. Tyto krysy po dobu šesti měsíců nepřetržitě dýchaly nízké koncentrace a nevykazovaly žádné nežádoucí účinky.

V jiné studii provedené v Japonsku měly školní děti významně snížený výskyt absence v období, kdy byly ve třídě do vzduchu vypouštěny nízké koncentrace oxidu chloričitého. Tyto děti byly vystaveny bezpečným úrovním oxidu chloričitého a získaly výhodu menšího počtu dnů nemoci.

Podle centra pro kontrolu nemocí „Oxid chloričitý není pro člověka mutagenní ani karcinogenní.“

Podle agentury pro ochranu životního prostředí EPA, ve studii provedené v roce 1981, bylo 198 lidí vystaveno 5 ppm oxidu chloričitého po dobu tří měsíců a vědci EPA nezjistili žádné nežádoucí účinky spojené s expozicí ve srovnání s kontrolní skupinou 118 lidí.

Další studie oxidu chloričitého a jeho metabolitů provedená v roce 1982 přišla s tímto závěrem:

„V mezích studie byla zkoumána relativní bezpečnost perorálního užívání oxidu chloričitého a jeho metabolitů, chloritanu a chlorečnanu, nebyla prokázána žádná škodlivá fyziologická reakce.“

Na první stránce dokončené zprávy EPA o oxidu chloričitém se uvádí:  “V současné době jsou výrobky obsahující oxid chloričitý a chloritan sodný určeny pro zemědělské, obchodní, průmyslové, lékařské a domácí použití.“ Na druhé straně se uvádí:„ oxid chloričitý a chloritan sodný neprodukují toxický metabolit produkovaný jinými látkami.“

Pro ilustraci toho, jak bezpečný je oxid chloričitý, vyráběla společnost Frontier Pharmaceuticals řadu bezpečných produktů, schválených FDA obsahujících oxid chloričitý, které zahrnují ústní vody a výrobky pro péči o pokožku. Zakladatel společnosti Howard Alliger má dokonce patent na používání oxidu chloričitého k eliminaci rakoviny. Patent uvádí následující: „Oxid chloričitý (ClO2), silný oxidant, lze bezpečně injekčně aplikovat do těla, včetně nádoru, i když sloučenina dosud nebyla použita pro léčbu rakoviny tímto způsobem. “ Dále říká: „ClO2 je vysoce pronikavý a obecně se považuje za netoxický, jak bylo prokázáno jeho aplikací v hlubokých ranách a popáleninách 3. stupně a při jeho použití perorálně a lokálně.“

Existují desítky výzkumných prací, které vyzdvihují výhody a bezpečnost správně aplikovaného oxidu chloričitého pro hojení ran a mikrobiální regulaci.

V roce 2014 publikoval Journal of Advances in Skin and Wound Care článek, který uvádí: „Oxid chloričitý je biokompatibilním antiseptickým prostředkem na hojení ran, při kterém nedochází k žádnému poškození tkání.”

Mezinárodní zubařský časopis vydaný v roce 2004 uvádí: Byla prokázána účinnost lokálně použitého oxidu chloričitého (v koncentraci 0,8%) v léčbě chronické atrofické kandidózy. ClO2 poskytuje bezpečnou a klinicky efektivní volbu. Abyste pochopili, co je 0,8% koncentrace, dovolte mi vám to trochu přiblížit. 0,8% po přepočtu na počet částic na milion se rovná 8 000 ppm. Typické orální dávkování, které lidé používají při perorálním požití oxidu chloričitého, je méně než 100 ppm a obvykle méně než 50 ppm. Jako ústní výplach byl oxid chloričitý bezpečný a klinicky účinný v dávkách 80x vyšších, než jaký se používá k léčení při perorálním podání. 

Oxid chloričitý byl ve Francii dokonce použit k léčbě rakoviny. Francouzský lékař Laurent Schwartz léčil pacienty pomocí protokolu zahrnujícího oxid chloričitý. Zdroj lze zkontrolovat na www.cancertreatmentjournal.com 

Když typičtí uživatelé užívají oxid chloričitý ústy, jedná se o směsi, které se pohybují asi od 10 ppm do 100 ppm. Rozsah dávkování je tedy pod nebo jen mírně nad dávkami, které nevykazovaly žádné abnormality ani úmrtnost a to ani po 90 dnech každodenního užívání, při testech na zvířatech.

Tisíce lidí experimentálně konzumovali oxid chloričitý několik měsíců v rozmezí dávkování 10 až 100 ppm. Lidem, kteří ho užívali dlouhodobě, nezpůsobil žádnou újmu. Jako každý dobrý lék, měl by být i oxid chloričitý používán správně, aby pomohl obnovit a zlepšit lidské zdraví. Stručně řečeno, při jeho vhodném použití v nízkých dávkách potřebných k neutralizaci patogenů se oxid chloričitý ukázal jako bezpečný. Při nevhodném použití ve vysokých dávkách, může být nebezpečný a musí se používat uvážlivě.

Je oxid chloričitý účinný při ničení patogenů včetně virů, bakterií a hub a jaké jsou jeho příznivé oxidační účinky?

Nejprve se podívejme na důkazy o celkové účinnosti oxidu chloričitého při zabíjení virů, bakterií a hub. Poté se podíváme na účinnost s ohledem na použití u člověka. Jedna věc, kterou musíte mít na paměti, pokud jde o studie účinnosti je, že ve Spojených státech doposud nebyly žádnými zdravotními autoritami provedeny ani zahájeny žádné výzkumy týkající se vnitřního užití oxidu chloričitého člověkem a jeho přínosu v boji proti jakýmkoliv virům, bakteriím nebo houbám. Za to ale byly provedeny stovky, ne-li tisíce výzkumných projektů na jeho vnější a dezinfekční použití. Naštěstí bylo dokončeno několik neoficiálních pozoruhodných studií na lidech a my žijeme v digitálním věku, kdy je téměř nemožné zcela eliminovat informace. Bohužel místo nadšení z jejich úžasných výsledků a okamžitého startu dalších výzkumů, byly současné výsledky rychle zdiskreditovány a pohřbeny autoritami, které je zatajují, jako že se „nikdy nestalo“ nebo „nebylo potvrzeno“. Pojďme tedy začít zkoumat “in vitro”. Pro začátek je zde citát z Encyclopedia of Food Microbiology (druhé vydání), 2014: „Oxid chloričitý je 3 až 4 krát silnější než chlornan sodný jako dezinfekční prostředek a je obecně účinný proti všem bakteriím a virům.“

Z příručky o cestování a tropické medicíně (páté vydání), 2017: 

„Oxid chloričitý je schopen inaktivovat většinu patogenů přenášených vodou, včetně Cryptosporidium v ​​rozumných dávkách v čase kontaktu. Je přinejmenším stejně účinný baktericid jako chlór a v mnoha případech lepší. Je mnohem lepší než virucid.“

Z mezinárodního průvodce cestovním zdravím (2006–2007), 13. vydání:

„Oxid chloričitý je mimořádně účinný dezinfekční prostředek, který ničí okamžitě bakterie, viry, Giardii a je také účinný proti Cryptosporidiu. Oxid chloričitý také zlepšuje chuť a vůni, likviduje sulfidy, kyanidy a fenoly, reguluje řasy a neutralizuje železo a ionty manganu. Je to účinný biocid při koncentracích pouhých 0,1 ppm a v širokém rozsahu pH. Je desetkrát více rozpustný ve vodě než chlor a to i ve studené vodě. Na rozdíl od jódu, oxid chloričitý nemá žádné nepříznivé účinky na funkci štítné žlázy. Oxid chloričitý je široce rozšířený a využívaný obecními úpravami vody. Pojem „oxid chloričitý“ je zavádějící, protože chlor není aktivním prvkem. Oxid chloričitý je oxidační, nikoli chlorační činidlo. ClO2 proniká do buněčné stěny a reaguje s aminokyselinami v cytoplazmě buňky, kde zabíjí mikroorganismy. Vedlejší produkt této reakce je chloritan, který je pro člověka neškodný.” 

Další studie

V již zmíněné studii, která zkoumala bezpečnost dávkování perorální, inhalovanou a oftalmickou cestou, vědci zjistili, že: „Antimikrobiální aktivita in vitro byla zvýšena o více než 98,2%, při koncentracích oxidu chloričitého 5 a 20 ppm pro bakterie a houby“ a naopak “byla pozorována vynikající antimikrobiální aktivita v případě problému s bakteriemi a plísněmi.“ Dále byla v této studii zkoumána antivirová inhibice viru H1N1, chřipky typu B a enteroviru 71, kde došlo k více než 50% inhibičnímu účinku po dvouminutové expozici 100 ppm oxidu chloričitého. Je důležité si uvědomit, že tato studie bezpečnosti a účinnosti byla prováděna hlavně proto, protože roztok oxidu chloričitého může být a bývá přímo používán na potraviny, v hygienických prostředcích a při preventivních zdravotních opatřeních. Jinými slovy, oni vědí, že při vnějším použití funguje velmi dobře, a chtěli se ujistit, že je bezpečný i pro vnitřní použití, protože je tak účinný proti všem patogenům. 

Ve studii z roku 2010 bylo zjištěno, že oxid chloričitý v koncentracích od 1 do 100 ppm produkuje silnou antivirální aktivitu. Inaktivuje více než 99,9% virů již po 15 sekundovému vystavení této koncentraci. Tato antivirová aktivita oxidu chloričitého byla přibližně 10 krát vyšší než aktivita chlornanu sodného, což je standardní bělidlo.

Ve studii z roku 2008 týkající se infekce virem chřipky A, byla provedena randomizovaná kontrolní studie u myší, která přinesla tyto úžasné výsledky: 10 myší bylo vystaveno aerosolizované chřipce A a aerosolizovanému oxidu chloričitému při 0,03 ppm současně po dobu 15 minut. Kontrolní skupina 10 myší byla vystavena pouze aerosolu chřipky A po dobu 15 minut. Šestnáct dní po expozici nezemřela žádná z myší vystavených chřipce A s oxidem chloričitým, ale 7 z 10 myší z kontrolní skupiny vystavené pouze chřipkovým virům zemřelo. To je 70% smrtnost pro myši, které nedostávaly aerosolizovaný oxid chloričitý. Zachytili jste to? Extrémně nízké dávky oxidu chloričitého chránily 100% těchto myší před chřipkou. Oxid chloričitý předčí jiné dezinfekční prostředky a je bezpečnější než kterýkoli jiný. V této studii bylo testováno jedenáct dezinfekčních prostředků proti některým z nejběžnějších škodlivých bakterií. Oxid chloričitý měl nejvyšší biocidní aktivitu ze všech jedenácti. Oxid chloričitý inaktivuje HIV in vitro.

Ve studii z roku 1993 oxid chloričitý inaktivoval HIV-1 přítomné v krvi a ve zdravotnickém materiálu. Oxid chloričitý je účinný při inaktivaci a ničení lidského papilomaviru (HPV). Pět nejběžnějších bakteriálních patogenů bylo testováno vystavení oxidu chloričitému a zde jsou některé z výsledků: 5 ppm oxidu chloričitého ve vodě snížilo E. coli. o 99,999% za 60 sekund. Acinetobacter Baumannii, Bakterie, která je rezistentní vůči lékům a která může způsobit zápal plic a meningitidu byla zlikvidována oxidem chloričitým při dávce 100 ppm za 60 sekund. Salmonella Typhimurium, bakterie způsobující tyfus, byly usmrceny 10 minutovou expozicí plynného oxidu choričitého o síle 5 ppm. Pseudomonas Aeruginosa, což je bakterie rezistentní na léky, která způsobuje zápal plic, byla zcela zabita vystavením 10 ppm oxidu chloričitého po dobu 60 sekund. Oxid chloričitý je certifikovaný biocid a zde je seznam běžných mikroorganismů, který zahrnují bakterie, viry a houby, o nichž je známo, že je inaktivuje.

V japonské studii, která se zabývala nepřetržitým používáním extrémně nízkých koncentrací oxidu chloričitého, byly školní děti trvale vystaveny 0,01 – 0,03 ppm oxidu ve vzduchu, díky čemuž došlo k výraznému poklesu absence studentů během 30 denního zkušebního období a to jasně prokazuje účinnost plynu ClO2 s extrémně nízkou koncentrací k prevenci respiračních virových onemocnění. Oxid chloričitý je uznáván jako biokompatibilní antiseptický irigátor ran. To znamená, že může být použit na lidské a zvířecí rány, aby pomohl snížit infekci a zánět, aniž by došlo k jakémukoli podráždění nebo negativním účinkům na běžné hojení. Ve skutečnosti bylo produkty oxidu chloričitého při studii na zvířatech prokázáno, že výrazně zkracují dobu hojení ran. A ještě dodám, že léčba hlubokých chirurgických ran oxidem chloričitým, která ve veterinární medicíně proběhla, zaznamenala také velmi pozoruhodné výsledky. Oxid chloričitý ukázal, že je zcela bezpečný a biokompatibilní, a došlo k významnému zlepšení u výsledků v hojení ran.

V další studii byla navržena zajímavá teorie příčiny blahodárných účinků, které oxid chloričitý přináší závažným zraněním Společnost Frontier Pharmaceuticals provedla výzkum použití oxidu chloričitého k léčbě nehojících se diabetických vředů s pozoruhodnými výsledky. Bylo provedeno také několik studií použití oxidu chloričitého pro ústní hygienu a různé společnosti vyvinuly několik produktů, které používají oxid chloričitý pro pooperační orální výplachy a obecně pro výplach ústní dutiny při léčbě periodontálních onemocnění, orálních infekcí, vředů, zápachu z úst a dalších. Společnost Frontier Pharmaceuticals, kterou založil Howard Alliger, nabízí celou řadu produktů z oxidu chloričitého pro vnější a ústní oplachování. Nabízí produkty, které ničí houbová onemocnění nehtů na nohou, boláky, orální infekce a chronické infekce nosních dutin. Candida albicans je velkým problémem, pokud jde o její přemnožení v důsledku nadužívání antibiotik a používání zubních náhrad u starších osob. Toto přemnožení může způsobit významné zdravotní problémy. V pilotní studii orální candidy poskytnul oxid chloričitý bezpečnou a klinicky efektivní volbu v léčbě chronické kandidózy. 

Výzkumná studie použití oxidu chloričitého při dezinfekci struků dojnic zjistila snížený výskyt stafylokokové infekce vemene o více než 90%. V předběžném klinickém hodnocení, které proběhlo v roce 1982, lékař uvedl, že Alcide, což je patentovaná forma oxidu chloričitého, vyvolal okamžitou úlevu od příznaků periorálního herpesu a rychlý ústup lézí v 15 ze 16 případů. U pacientů také nedošlo v následujících šesti měsících k recidivě. Pět ze šesti pacientů s genitálním oparem cítilo rychlý ústup nemoci a nadále nedošlo k jejímu návratu. 

V roce 2012 proběhla studie v Ugandě. Mezinárodní Červený kříž, Ugandský červený kříž a skupina s názvem Water Reference Center zde měla přítomné své členy, kteří prováděli studii a zdokumentovali výsledky. Ve studii mělo 154 lidí pozitivní test na malárii a 154 bylo z malárie do 48 hodin vyléčeno. Ihned poté, co místní Červený kříž provedl tuto studii, vedení Mezinárodního červeného kříže popřelo, že by se celá věc odehrála, a odmítlo ověřit výsledky. Studii dokumentovalo několik lidí a tato videa se dostala na internet. Dokument o studii účinku na malárii byl bohužel na YouTube několikrát zakázán, ale lze je najít na alternativních video platformách jako Brighteon a BitChute.

Při novějším zkušebním použití oxidu chloričitého bylo 100 pacientů se silným průběhem Covid 19 vyléčeno za 48 hodin užíváním oxidu chloričitého. Tyto předběžné studie byly provedeny v Ekvádoru licencovanými lékaři, kteří se zoufale snažili najít skutečné řešení pro mnoho pacientů se závažným průběhem COVID-19, kteří umírali po stovkách. Jeden odvážný lékař nejprve léčil sebe pomocí oxidu chloričitého a poté, co se několik dalších lékařů vyléčilo oxidem chloričitým, začal být nabízen jako alternativní léčba s informovaným souhlasem v těžkých případech. Všech 100 pacientů, kteří se zúčastnili, mělo výrazné zlepšení do 48 hodin a dosáhlo úplného uzdravení. Tato předběžná studie byla provedena za pomoci biofyzika Andrease Kalckera, který je dlouholetým zastáncem oxidu chloričitého a na toto téma přednáší mezinárodně. 

Jedním z mých hlavních důvodů, proč vám ukazujeme všechna tato výzkumná data, je pomoci vám vidět rozdíl mezi tím, co Vám ukazují mainstreamová média, která tvrdí, že oxid chloričitý je toxické bělidlo a realitou, že oxid chloričitý je bezpečná, silná a účinná látka. Zde máte látku, kterou si může kdokoli vyrobit nebo koupit, a při vhodném použití může přinést zdraví a uzdravení tam, kde nic jiného nepomůže. Za méně než dva tisíce korun si ho můžete vyrobit tolik, že vám vydrží po celý život a je znám jeho léčivý účinek od běžného nachlazení až po rakovinu. Vzpomínáte si na Howarda Alligera, muže, který založil společnost Alcide Corporation a Frontier Pharmaceuticals? V roce 2017 podal patent, který využívá oxid chloričitý k léčbě rakoviny. V dokumentaci patentu je popsán experimentální výzkum prováděný na myších, při kterém došlo k úplnému zmizení nádoru do 48 hodin po injekci ClO2. Výborně! ClO2 zlikvidoval rakovinové nádory za méně než 48 hodin.

Studií o vnitřním užívání je velmi málo, ale totéž nelze říci o výpovědích lidí z celého světa. Od písemných svědectví, po videa, jsou jich stovky, ne-li tisíce. Mnoho jich bylo zakázáno na mediálních platformách jako YouTube, Facebook a Google. Nyní tiše rostou počty lidí, kteří sami používají oxid chloričitý k léčbě svých nemocí. Používají oxid chloričitý k léčení široké škály infekčních nemocí jako: bakteriální infekce rezistentní na antibiotika, malárie, chřipka, žloutenka a další. Další mají pozoruhodné výsledky při zmírnění nemocí jako: artritida, rakovina a další zánětlivá onemocnění.