Přeskočit na obsah

Bolívie dokončuje předklinické a klinické výzkumy CDS/ClO2 na univerzitě v Oruru a na dalších Bolivijských univerzitách.

Výsledky studií ClO2 budou zveřejněny na světovém kongresu buněčných oxidačních terapií v bolívijské Santa Cruz ve dnech 11. – 14. března 2021 na univerzitě René Moreno.

Dr. RICHARD CHIARA je lékař a výzkumný pracovník. Jde o velmi laskavého člověka, který je také velmi zaneprázdněný svou prací a je důležitým člověkem v celém výzkumu chlordioxidu. Zastává pozici ředitele katedry lékařského výzkumu na univerzitě v Oruru. Společně se Světovým sdružením pro zdraví a život COMUSAV, vytvořila univerzita Vědecký výzkumný výbor věnovaný oxidu chloričitému.

Tento důležitý výbor koordinuje práci všech univerzit zapojených do tohoto dlouho očekávaného výzkumu. Dr. Chiara říká, že “ jeho univerzita již dokončuje proces výzkumu CDS/ClO2, který zkoumá toxicitu, smrtelnou dávku, okysličení a buněčnou oxidaci „. Další univerzity v Bolívii zahájily klinický výzkum s pacienty standardizovanými, randomizovanými. Jejich výsledky budou prezentovány na chystaném kongresu v březnu 2021 na univerzitě v Santa Cruz. Toxicita připisovaná oxidu chloričitému souvisí s methenoglobinemií. Jedná se o proces buněčné oxidace červených krvinek, který brání většímu okysličení červených krvinek v důsledku nasycení železa. Železo brání okysličování krve a v přítomnosti železa krev ztmavne.

V laboratoři jsme prokázali, že dochází k okysličování a přitom není ovlivněna buněčná membrána červených krvinek. Provedli jsme první studii ve výšce 3.700 metrů nad mořem, kde je okysličování nižší čímž dochází k polyglobulii (jde o nadměrnou proliferaci erytrocytů, tedy červených krvinek) a pacienti jsou velmi citliví na pokles kyslíku. Kritici oxidu chloričitého naznačují, že zde dochází k menšímu okysličení, avšak my jsme prokázali opak.

Jako lékař jsem byl zpočátku poměrně skeptický ohledně používání oxidu chloričitého. Existovala zde toxicita, poškození pacientů přípravky proti Covidu, nebyla to ale toxicita z ClO2. To jen bezohlední a hloupí lidé prodávali nemocným chlornan sodný – NaClO (SAVO) a to jim způsobilo problémy, toxicitu z nesprávných a rizikových přípravků, které se dostaly na náš trh v době nouze. Vyřešilo se to tím, že naše univerzity začaly zpřístupňovat lidem koncentrát ClO2 o síle 3.000 ppm se všemi zárukami bezpečnosti a standardizované výroby. Díky tomu se výskyt případů toxicity v celé zemi drasticky snížil.

V Bolívii bylo používání oxidu chloričitého schváleno, avšak na osobní odpovědnost a osobní riziko. Lékaři sice dostali povolení doporučovat oxid chloričitý, ale zatím jej nemůžou oficiálně předepisovat jako léčivo, protože chlordioxid doposud neprošel řádným výzkumným procesem pro léčiva. Na EMI, univerzitě v La Paz, která má svojí vojenskou nemocnici, byl oxid chloričitý používán podle standardizovaného protokolu, což přineslo zajímavé výsledky, které budou publikovány na mezinárodním kongresu v Santa Cruz v březnu 2021.

ODKAZ NA ZDROJ:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *